ASFALTTA YUMURTA PİŞİRDİLER

ASFALTTA YUMURTA PİŞİRDİLER

Tüm yurdu etkisi altına alan sıcak hava, Manisa'da da etkisini gösteriyor. Hava sıcaklığının nemle beraber 44 dereceyi bulduğu Manisa'da vatandaşlar asfaltta ve otomobil kaportası üzerinde yumurta pişirdi.

29 Haziran 2017 - 19:10 - Güncelleme: 29 Haziran 2017 - 19:16

Özel Haber: Mustafa Atadil

Türkiye'ye Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının ardından tüm yurdu etkisi altına alan aşırı sıcak hava kütlesi Manisa'da da etkisini sürdürmeye devam ediyor. Hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinin 6 ile 10 derece daha üstünde seyrederken, yetkililer hava sıcaklıklarının 2 ile 4 derece daha artacağını bildirdi. 

Manisa'da  Afrika sıcaklıkları etkili olurken, bazı vatandaşlar da sıcak havayı avantaja çeviriyorlar. Hava sıcaklığının nemle beraber 44 dereceyi bulduğu Manisa'da, bir taksi durağındaki taksici esnaflar, asfaltta ve otomobil kaportası üzerinde yumurta pişirdi. Eski otogar içerisinde bulunan bir taksi durağında asfalt zemine ve kendisine ait taksisinin kaportasında yumurta pişiren 57 yaşındaki taksi şoförü Mehmet Erdoğan, pişirdiği yumurtayı diğer taksi şoförü arkadaşlarıyla beraber afiyetle yedi. 

ÖĞLE YEMEĞİ İÇİN EVE GİTMEK YERİNE ASFALTTA YUMURTA PİŞİRİP YİYORLAR

Kırdığı yumurtaları güneşin etkisiyle 5 dakika içerisinde pişiren Erdoğan, Manisa'da son yıllarda görülmemiş bir sıcaklık yaşadığını belirterek; "Gördüğünüz gibi eve gidip yemek yemektense burada güneş yardımıyla doğal olarak pişirdiğimiz yumurtaları yiyoruz. Hava bu günlerde Manisa'da aşırı sıcak şekilde seyrediyor. Bizde taksici esnafları olarak müşteri sıramızı bekliyoruz. Bu günlerde ağaç gölgesi bulduğumuz yerler bizler için çok kıymetli yerler. Allah güneşte rızkını kazanmak için ter döken herkesin yardımcısı olsun. Bu yaz biraz gecikmeli geldi ama tam geldi diyebiliriz." ifadelerini kullandı.

SICAK HAVA DEVAM EDECEK

Meteoroloji yetkilileri Manisa'da önümüzdeki günlerde de sıcak havanın süreceğini, bundan dolayı özellikle yaşlı ve hamile kadınların güneşli havada çok fazla dolaşmaması uyarısında bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x