Yemek fişi ile iş verimini arttırın

Yemek fişi ile iş verimini arttırın

Personellerin maaşlarının zamanında yatması, sosyal haklarının tam olarak verilmesi gibi özel durumlar, personellerin çalışmalarında daha verimli olmalarını etkileyen durumlardır. Ancak bunların yanında en doğal haklarından biri de yemekleridir.

24 Şubat 2020 - 20:28

Firmaların personelleriyle anlaşmalarına göre kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği gibi öğünlerin verilmesi, personellerin daha fazla motivasyon ile işlerine sarılmalarını sağlar. Ancak bir şirket için en önemli olan şeylerden biri, maliyetleri düşürmek ve bunu yaparken de personelin memnuniyetini sağlamaktır. Her iki açıdan beklentileri karşılayabilmek elbette belli bir maliyet gerektirir ama bu maliyeti düşürmek de işletme sahibinin elinde olan bir şeydir. Mesela günde 2 öğün yemek veren bir firmayı düşünün… Dışarıdan hazır yemek istediğinde bile 50 kişilik çalışanı olan bir firmanın aylık harcaması gereken maliyet bir hayli yüksek olur. Kendi bünyesinde yemek verdiğinde de bu maliyet azımsanmayacak kadar yüksek çıkar. Yemekleri hazırlayacak bir aşçı, yemekten sonra bulaşıkları yıkayacak ayrı bir personel ve tüm bunlara ek olarak alınacak sebze ve meyvelere ödenmesi gereken vergi gibi ağır yükler, şirket için ciddi maliyetlerin ortaya çıkmasına neden olur. Ama bunun yanında tüm bu sıkıntılı durumlara katlanmak yerine yemek fişi kullanan işletmeler, personellerinin daha fazla memnun kalmasını sağlamanın yanında yüzde 100 vergi muafiyeti sayesinde firmalarına ek bir kazanç sağlamış olurlar. 

Personelleriniz sahada iken de rahat etsin

Personellerin çalışmalarında verimli olabilmeleri için yemeklerinin özel olarak verilmesi gerekir. Mesela her şirkette, sahada çalışan personeller mutlaka vardır. Saha personeline aylık bir para vermek, şirket için büyük masraf demektir, çünkü yemek masrafları personelin bulunduğu konuma göre değişebilir. Ama bunun yerine Anadolupass’ın sunduğu yemek kartı, personelinizin dilediği yerden yemek yemesine olanak sağlarken şirketinize ek bir maliyetin binmesi gibi bir durum da söz konusu olmaz. Sizin belirleyeceğiniz bir rakamı aylık olarak karta yüklediğinizde, personeliniz bunu istediği şekilde kullanma özgürlüğüne sahip olur. İster tek öğün yemek için sizin ayırdığınızdan daha fazlasını harcasın isterse daha azını harcasın. Tamamen kendi düşüncesine bağlı olarak kullanacağı yemek fişi, çalışanlarınızın motivasyonunu yükseltme konusunda son derece başarılı bir karttır. Siz ay sonu hesaplarını düşünme sıkıntısından kurtulurken personelleriniz de istedikleri gibi harcamalarını kontrol altında tutacaklar. Yemek kartının en büyük özelliklerinden biri de belirlediğiniz bakiyenin tamamını kullanmaması durumunda, personelinizden para kesintisi olmaz, bir sonraki aya devreder. Bu da çalışanlarınızın daha özgürce hareket etmelerine olanak sağlar. Hem siz hem de çalışanlarınızın rahat etmesini sağlamak, daha verimli iş sonuçlarına ulaşmak için kesinlikle kartın sunduğu özellikleri yakından değerlendirmenizi ve kararınızı buna göre vermenizi öneririz. 

Online kullanım ile rahat kullanım

Anadolupass, sunduğu cazip avantajlarına ek olarak yemek kartını evde unutan veya kaybeden kişiler için de avantajlı yönlerini sunuyor. Online kullanım özelliğine sahip olan kartı dilediğiniz yerde mobil cihazınız üzerinden yönetme şansını elde edebilirsiniz. Tüm mobil cihazlara uyumlu şekilde çalışan ve güvenlik noktasında herhangi bir sorun yaşamadan kullanabileceğiniz yemek fişi ile yemek saatlerinin daha rahat geçmesini sağlamakla birlikte beklentilerinizin ötesinde sonuçlara da imza atmış olacaksınız. Yemek fişi hakkında detaylı bilgi almak ve şirketinizi geçirmek için sitemiz üzerinden veya çağrı merkezi iletişim numaramızdan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Personellerinizin memnuniyeti, firmanızın giderlerinin azalması ve daha pek çok özelliği ile sunduğumuz kart ile tanışmadıysanız, şimdi tam zamanı…

https://www.anadolupass.com.tr/yemek-karti

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x