Peskevit Denince Akla...
Engin Uzun

Engin Uzun

Peskevit Denince Akla...

13 Nisan 2016 - 17:24

Tamam şimdi buldu.Akla hemen onun adı gelir; BAHÇELİ, BAHÇELİ , BAHÇELİ 


MHP lideri enteresan tavırları ve ciddiyetinin altındaki mizahi duruşu ile Türk siyasetinin önemli renklerinden birisidir. 
Bir parti düşünün ki liderini en çok İKTİDAR partisi sevsin,bir parti düşünün ki sözde muhalif olduğu partiyi al aşağı etme şansı varken bu fırsatı elinin tersiyle itsin , bir parti düşünün sürekli muhalefete muhalefet yapsın İKTİDAR olmak hiç aklından bile geçmesin. 

İşte o parti BAHÇELİ’nin MHP’si 
Sayısız başarısızlığının yanında partisine ‘’STEPNE’’ , ‘’KOLTUK DEĞNEĞİ ‘’gibi ünvanların yapışmasına sebep olmuştur. 

Mecliste TERÖR olaylarının araştırılması ile ilgili gensoruya RED vermiş , 1Kasım seçimlerine ‘’Hadi erken seçime’’ diyerek AK Parti’yi her daim rahatlatmıştır. 

Akıl almaz politikasızlıklarıyla AKP ‘nin can simidi oluvermiştir.AK Partide bu çizgideki boşluğu lehine çevirerek Bahçelili MHP’yi kulvarın dışına itti diyebiliriz. 

Bıçak kemiğe dayanmış olacak ki; 
Sinan Oğan,Meral Akşener bayrağı açtılar ve delegasyondan yeterli imzayı topladılar.Yargı kararını vedi kayyum partiyi seçime götürecek; 

Meral Akşener tabanda ve kamuoyunda ilgi görürken Genç Lider adayı Sinan OĞAN’ın AKŞENER lehine çekileceğini ve seçimi kaybedeceğini görecek olan Bahçeli ise Ümit Özdağ’ı aday yapıp kendisi o yarışa girmeyecek düşüncesindeyim. 

Seçimi kim kazanır bilmem ama bence MERAL AKŞENER kazanır.Kim kazanırsa kazansın uzlaşma kültürünü , demokrasiyi ön planda tutmalı.Ayrıca siyasi alanını genişletmeli.Sadece Şehit cenazelerinden oy devşirmeye çalışan görüntüsü MHP’ye bir şey katmaz sadece LİDER etrafındaki bir grubun mutlu azınlığı haline gelir. 

Ekonomiyi , dış politikayı , Çiftciyi konuşmalı..Çünkü siyasette MERKEZ SAĞDA boşluk var. 

Aksi durumda BİZİM NEDEN PESKEVİTİMİZ yok der durursunuz…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar