Manisa Semalarının Yeni Gözdesi

Manisa Havacılık Topluluğu MANHAT Sportif Havaalanı'nda Model Uçak Uçurma Eğitimleri veriliyor. MANHAT Başkanı Arif Bakkaloğlu model uçak eğitim grubuna herkesin ücretsiz olarak katılabileceği müjdesini verdi.  Eğitim grubu model uçaklarını bu kez Spil Haber için uçurdu..

Haber: Berna Memiş

Manisa'yı uçuran Manisa Havacılık Topluluğu, Tekeliler Köyü'ndeki Altın Kanatlar Hava Sporları Merkezi'nde model uçak eğitimleri veriliyor. MANHAT Başkanı Arif Bakkaloğlu model uçak eğitimi almak isteyen herkesi sportif havaalanına davet etti. Eğitimlerin ücretsiz olarak verildiğini belirten Arif Bakkaloğlu, 700 liradan başlayan model uçak fiyatlarında üst sınır olmadığını söyledi.

Manisa'da model uçak uçurma mesafesinin 2-3 metreden başladığını söyleyen Bakkaloğlu, "Teknolojinin hızla gelişmesinin ardından model uçak uçurma mesafesi 40 kilometreye kadar ulaştı. Uzaktan kumanda ile model uçak uçurma daha çok  merak edilen bir dal haline geldi. Uydu cihazları ile ekrandan izleyerek uçağı kontrol ediyor ve uzaktan kumandalar ile yön tayininde bulunabiliyoruz" dedi.

Halka açılan uydular ile model uçak uçurma sporunun farklı bir boyut kazandığını vurgulayan model uçak sahibi Fahir Köksel ise  "Radar antenler ve vericiler ile uzak mesafelere model uçak uçurabiliyoruz. 12-13 yaşında çok başarılı bir şekilde model uçak uçuran kardeşlerimiz var. Eğitimler öncelikle bilgisayar simulatör ile başlıyor daha sonra model uçağa geçiliyor. Uçağın düştüğü yeri GPRS ile enlem ve boylam olarak takip ederek bulabiliyoruz. MANHAT'a bizlere sunduğu bu imkan için teşekkür ediyoruz. Manisa'da hava sporları hızla gelişiyor" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..