Vali Deniz ve Başkan Ergün’den Manisa FK’ya Tam Destek

Vali Deniz ve Başkan Ergün'den Manisa FK'ya Tam Destek

Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Afyonkarahisar’da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Manisa FK’nın kampını ziyaret ederek, kulüp başkanı Mevlüt Aktan, teknik direktör İlker Püren ve futbolculara başarı dileklerini ilettiler.

01 Ağustos 2019 - 11:47

Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yeni sezon hazırlıklarını Afyonkarahisar’da sürdüren Manisa Futbol Kulübünü ziyaret ettiler.Manisa Futbol Kulübünün kamp yaptığı Afyonkarahisar Korel Termal Otel’de kulüp başkanı Mevlüt Aktan, Manisa BBSK Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Tanju Balatlı, Onur Baylan, kulüp CEO’su Levent Devrim, teknik heyet ve futbolcularla bir araya gelen Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, zorlu lig maratonu öncesinde takıma başarı dileklerinde bulundular.

Aktan, “ Yeni Bir Anlayışla, Yeni Bir Heyecanla Yolumuza Devem Edeceğiz”

Manisa Valisi Ahmet Deniz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden kulüp başkanı Mevlüt Aktan, “ Manisa Büyükşehir Belediyespor adı altında yaşadığımız şampiyonluklarla Manisa’mızı bu zamana kadar başarıyla temsil ettik. Futbol takımımız,31 Temmuz itibarıyla  Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tescil edilerek Manisa FK adını almıştır. Bu sene bizim için çok önemli bir sene. Yeni şirketleşen bir kulübüz. 31 Temmuz itibarıyla adımız Manisa Futbol Kulübü oldu. Bu önemli günde sayın valimiz ve belediye başkanımızın ziyeretleri bizleri oldukça sevindirdi. Yeni bir anlaşıyla, yeni bir heyecanla yolumuza devam edeceğiz. Manisa Futbol Kulübümüzün kampını ziyaret eden Manisa Valimiz Ahmet Deniz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e bu anlamlı günde ziyaretleri nedeniyle teşekkür ediyoruz. Bu zamana kadar desteklerinizi her zaman gördük. Manisa’ya yakışır bir şekilde bizde mücadele etmeye devam edeceğiz. Umarım bu yolun sonu şampiyonluk olur. Bizdeki bu sevgi ve heyecan sizlerde de  olduğu sürece bizim aşamayacağımız hiçbir engel yok. Biz bu işi büyük bir sevgiyle yapıyoruz. O heyecanı umarım hep beraber bu sene yaşayıp güzel yerlere getiririz Manisa’mızı. Bizim hayallarimiz çok büyük. İnşallah sizlerle bu hayallerimizi gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Çalışkan, “ Bizlerde Futbolcular Olarak Gerekeni Yapacağız”

Takım adına konuşan Manisa Futbol Kulübü kaptanı Nizamettin Çalışkan ise, “ Öncelikle sayın valimize ve belediye başkanımız Cengiz Ergün’e ziyaretlerinden dolayı takım adına teşekkür ediyorum. Sizleri burada görmekten dolayı çok mutluyuz. Buraya geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Sizler, bizlerin başarılı olması için elinizden geleni yaptınız. İnşallah bizlerde sizleri gururlandıracağız” diye konuştu.

Başkan Ergün, “ Manisa’mız İçin Bugün Bir Milattır”

Kulüp başkanı Mevlüt Aktan ve takım kaptanı Nizamettin Çalışkan’ın ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise yaptığı açıklamada, “ Herşeyden önce sayın Valimiz Ahmet Deniz’e bizleri bu akşam onore ettikleri için teşekkür ediyorum. Hem yönetim olarak, hem teknik kadro olarak. Bütün futbolcu kardeşlerim adına sayın valimizin bizleri bu şekilde ziyaret etmesi, bizleri fazlasıyla çok mutlu etmiştir, sevindirmiştir. Batman’da da “ kesinlikle küfür yok” sloganını yaratan sayın valimizdir. Bu slogan Türkiye’de ses getirmiştir. Futbolunda aşığıdır kendisi. Sporun içerisinden gelen ve futbolu çok seven bir valimiz var. Ben her zaman, bugüne kadar, geldiği günden bu yana spora yaklaşmıyla, verdiği katkı ve destek nedeniyle kendilerine Manisalılar adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Desteklerini hiçbir zaman esirgemediler ve her zaman yanımızda oldular. İnşallah bu güzel birlik ve beraberlik devam edecek. Manisayla, taraftarlarımızla, halkımızla birlik ve beraberliğimizi oluşturduğumuz takdirde ama en önemlisi futbolcu kadrosunun birbiriyle takımdaşlık noktasında,arkadaşlık noktasında birbirinize destek verdiğiniz zaman, amatör ruhla, o heyecanı yaşadığınız zaman zaten başarı kendiliğinden gelecektir. Biz de her zaman sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Her şeyin en güzelini yapmaya gayret ediyoruz, çabalıyoruz. Bundan sonrada bunun çabası içerisinde olacağız. Allah inşallah utandırmasın. Milat takvimi bugün başladı. Bugün, Manisa için bir milattır. İlk defa kurulan Manisa Futbol Kulübünün, Manisa’ya hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Aldığmız noktadan bugün bu noktalara getirdik takımımızı. İnşallah çok daha iyi noktalara götürme çabası içerisinde olacağız. Bunun gayreti içerisinde olacağız. Tabiki gelenler olacak, gidenler olacak. Bu bir döngüdür. Sonuçta her futbol kulübünde bunlar yaşanıyor. Önemli olan bulunduğunuz kulübü en güzel şekilde, şehrimizide aynı şekilde temsil etmek. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun. Emeği geçen sizlere, tüm kadroya, teknik kadroya, hocalarıma herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Deniz, “ Manisa FK Hepimizin Kulübü”

Son olarak söz alan Manisa Valisi Ahmet Deniz ise, “ Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi  Türkiye’de de birçok kulüp artık şirketleşme yoluna gidiyor. Öncelikle ben, kulübümüzü tebrik ediyorum. Manisa’mızın tanıtımı için spor, özellikle de futbol çok önemli. Kulüplerin altyapıya önem veriyor olması benim için çok daha önemli ve değerli. Bu noktada Manisa’mızı U-14 kategorisinde yaşadığı Türkiye şampiyonluğu ve U-15 kategorisinde yaşadığı Bölge şampiyonluğu nedeniyle tebrik ediyorum. Manisa FK, hepimizin kulübü. Başarılı olmasını gönülden istiyorum. Bizlerde elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız” diye konuştu.

“ Takım İçinde Çok Güzel Bir Hava Gördüm”

Manisa’nın çok güzel bir şehir olduğunuda ifade eden Manisa Valisi Ahmet Deniz, “ Manisa çok güzel bir şehir. Bende 7-8 ay önce Manisa’da göreve başladım. Sporun içinden gelen biriyim. Amatör olarak futbol oynadım. Futbol bir hastalık. İçinize işlediği zaman bir daha da çıkmıyor. Şehirlerin tanıtımında özellikle futbolun yeri başka. Şehir bütünleşirse, başarı biraz daha kolay elde ediliyor. Ama burada asıl önemli olan teknik heyetin, sizlerin emeği ve çabası. Başkanımızla beraber sizleri yakından takip ediyoruz. Güzel bir hava var takım içinde. İnşallah bu hava hiç bozulmadan, takım ruhuyla, kolej havasında, kardeşlik içerisinde emeğiniz ve çabanız boşa çıkmaz. Şehir güzel bir şehir. Takıma yeni katılanlarda bunu hissedeceklerdir zaten. Elimizden geldiği kadar sizlerin yanında olmaya çalışacağız. Lig maratonu uzun soluklu bir şey. Sezonun başlamasıyla beraber bir arada birbirinizi desteklemeniz çok önemli. Zor günde sahiplenmek çok önemli. Başarının sırrı bu zaten. Karşılıklı saygı ve sevgi içerisinde takım ruhuyla hareket edildiği zaman inanın başarılamayacak bir şey yok. Burası altyapısıyla, tesisleriyle, yönetim anlayışıyla çok güzel bir kulüp. Güzel bir günde sizleri ziyaret ettik. Bugün itibarıyla kulüp şirketleşti. Manisa’mız açısından, ‘hayırlı olsun’ diyorum. Bugün sizlerle beraber olmak istedik. İnşallah hazırlık maçlarında da sizleri izleyeceğiz. Hazırlık maçlarını sabırsızlıkla bekliyoruz. İnşallah kazasız, sakatlık olmadan bir kamp dönemi ve sezon geçirirsiniz” diye konuştu. 

2019/08/2019-08-01-11-56-45.jpg
2019/08/2019-08-01-11-57-00.jpg
2019/08/2019-08-01-11-57-14.jpg
2019/08/2019-08-01-11-57-23.jpg
2019/08/2019-08-01-11-57-37.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şüpheli araçtan 35 çalıntı koyun çıktı
Şüpheli araçtan 35 çalıntı koyun çıktı
Demirci'de üreticilere ceviz desteği
Demirci'de üreticilere ceviz desteği