Reklamı Geç
SIPA LEYLA ÇOBAN KÖPEĞİ GİBİ SÜRÜYE SAHİP ÇIKIYOR!
Reklam
  • Reklam

SIPA LEYLA ÇOBAN KÖPEĞİ GİBİ SÜRÜYE SAHİP ÇIKIYOR!

Manisa’da bir çiftlikte bulunan eşek yavrusu, büyükbaş hayvanları adeta çoban köpeği gibi koruyup güdüyor. Henüz 9 aylık olan Leyla isimli sıpa ayrıca, sahibi tarafından üzerine asılan Türk bayrağını gün boyunca arazide sürü gütmek için koşarak sırtında dalgalandırıyor.

13 Haziran 2017 - 17:17 - Güncelleme: 13 Haziran 2017 - 17:44

ÖZEL HABER: Mustafa ATADİL

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Tilki Süleymaniye mahallesindeki bir çiftlikte,çiftlik bakıcısı tarafından henüz 3 haftalıkken sahiplenilen Leyla isimli eşek yavrusu, (sıpa) yaptığı görevle kendisini görenleri adeta şaşkına çeviriyor.

ÇOBAN KÖPEĞİ GİBİ SÜRÜYE SAHİP ÇIKIYOR

Bakıcısı Hidayet Kavdağ, tarafından Leyla ismi verilen 9 aylık sıpa, çiftliğe ait yaklaşık 15 adet büyükbaş hayvanı sevk ve idare ediyor. Bakıcısının hem ilgi çekmesi hem de manevi değerliliği bakımından sırtına Türk bayrağı astığı Leyla, dışarıdan gelecek her hangi bir tehlikeye karşı tıpkı bir çoban köpeği iç güdüsüyle hareket ederek tek başına sürüyü araziye götürüp geri getiriyor. Gören vatandaşların fotoğraf çekildiği ve yoğun ilgi gösterdiği Leyla, yakın civarda bulunan diğer çiftlik sahibi vatandaşlar tarafından para karşılığı satın alınmak istenmiş.

“LEYLA’NIN DEĞERİ BENİM İÇİN PARA İLE ÖLÇÜLEMEYECEK KADAR YÜKSEK”

Leyla’nın değerinin para ile ölçülemeyecek kadar yüksek olduğunun altını çizen bakıcısı Hidayet Kavdağ; “Bana geldiğinde henüz 3 haftalık olan Leyla, şimdi 9 aylık bir eşek yavrusu. Gördüğünüz gibi burada bütün gününü büyükbaş hayvanlarla geçiriyor. Onun daha 3 aylıkken sürü ile beraber hareket ettiğini fark ettim. Sonra baktım ki geceleri tıpkı bir köpek gibi nöbet tutuyor ve ineklerin yanına hiçbir hayvanı ve insanı yanaştırmıyor. Gündüzleri ise 15 ineği tek başına alıp mezraya götürüp otlatıyor ve geri getiriyor. Bu gerçekten ilginç bir şey. Onun bu yeteneği ve farklılığını gördükten sonra sırtına benim için çok önemi olan bir Türk bayrağı astım. Buradan otomobilleri ile geçen vatandaşlar ve çocukları, durarak Leyla ile resim çektiriyor onu seviyorlar. Kısa sürede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Leyla bu bölgenin maskotu oldu diyebiliriz. İnsanlar gelip Leyla’yı benden satın almak istediklerini söylüyorlar ve iyi paralar teklif ediyorlar. Ama Leyla’nın değeri benim için para ile ölçülemeyecek kadar yüksek.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MANİSA'DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN TAEKWONDO TURNUVASI DÜZENLENDİ
MANİSA'DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN TAEKWONDO TURNUVASI...
Yavru serçeyi önce kurtardı, sonra yuvasına kavuşturdu
Yavru serçeyi önce kurtardı, sonra yuvasına kavuşturdu