Şemsiyeli Sokak cumhuriyetin renklerine büründü

Şemsiyeli Sokak cumhuriyetin renklerine büründü

Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi tarafından Şemsiyeli Sokakta açılan ‘Cumhuriyetin renkleri’ sergisinde kursiyerlerin yaptığı birbirinden güzel eserler görücüye çıktı.

30 Ekim 2017 - 12:47

Şehzadeler Belediyesi tarafından atıl bir durumdayken yüzlerce şemsiye kullanılarak oluşturulan Şemsiyeli Sokak etkinliklerin de yeni adresi olmaya başladı. Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi tarafından ‘Cumhuriyetin renkleri’ isimli karma serginin açılışı Şemsiyeli Sokakta gerçekleştirildi. Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca, birbirinden farklı eserlerin yer aldığı sergide yüzlerce eser bulunduğunu ve çalışmaların iki gün boyunca vatandaşların beğenisine sunulacağını kaydetti. Kanca, “Müdürlük olarak, Şehzadeler Belediyemiz tarafından yapılan Şemsiyeli Sokakta, Şehzadeler Şehri Manisa’nın tarihi, kültürel değerlerini ortaya çıkarmak, halk eğitim merkezimizde yapılan çalışmaların vatandaşlarımızın görebileceği bir şekilde sergilenmesi için sergimizi açtık. Katılımcılara teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra bu sokakta mutlaka güzel çalışmalar, ürünler sergilenir ve Manisa’nın tanıtımına katkıda bulunur diye düşünüyorum” dedi.
Şemsiyeli Sokakta bu tür sergilerin açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Burada sanatsal, kültürel faaliyetlerin yapılması, şehrin tarihi dokusunda, merkezinde böyle etkinliklere ev sahipliği yapılıyor olması bizi mutlu etmiştir. Bundan sonra da bu tür sergiler için Şemsiyeli Sokak kullanılmaya devam edecektir. Halk eğitimle, milli eğitimle işbirliği içinde hizmet etmeye devam ediyoruz. Bugüne kadar hep destek olduk. Ortak da birçok kursumuz var. Belediyemizin açtığı kurslar da devam ediyor. 7’den 70’e her yaştan eğitime bugüne kadar destek olduğumuz gibi bundan sonra da sonuna kadar destek olacağız. Sergide emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, ellerine sağlık hepsinin. İnşallah daha nice güzel sergilerde buluşuruz” şeklinde konuştu.
Serginin açılışına Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca, Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, STK başkanları, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x