Manisalıların kalbi de duaları da Mehmetçikle beraber

Manisalıların kalbi de duaları da Mehmetçikle beraber

Manisa'nın merkez ilçelerinden Şehzadeler Belediyesi tarafından Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı düzenleyen Mehmetçik'e destek için 5 bin Türk bayrağı dağıtılarak ordunun zafer kazanması için dualar edildi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Mehmetçiklerimiz yalnız değildir. Bizim yüreklerimiz de onlarla birlikte atıyor, dualarımız da onlarla birlikte ve inşallah büyük bir zafer ve başarıyla Afrin'den geri dönecekler" dedi.

23 Ocak 2018 - 15:55 - Güncelleme: 23 Ocak 2018 - 16:55

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinin teröristlerden temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na Manisa'dan da büyük destek geldi. Şehzadeler Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda 5 bin Türk bayrağı dağıtımı yapılırken, bayraklardan almak isteyen yüzlerce Manisalı uzun kuyruklar oluşturdu. Şehzadeler Belediyesi Mehter Takımının konser verdiği etkinlikte şehitler için lokma hayrı da yapıldı.
Bayrak dağıtımı öncesi bir konuşma yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik şunları söyledi:
"Afrin'de sınırın ötesinde, cennet vatanımızın müdafaası için bölücü terör örgütlerinin oluşturmaya çalıştığı koridoru yıkmak için mücadele eden yiğit askerlerimiz için Kur'an okuyup dua edeceğiz. Fethin duasını yapacağız. Daha önce de çağrıda bulunmuştum. Bugün buradan bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Silahlı kuvvetlerimiz, vatan evlatlarımız canları pahasına biz bu cennet vatanda daha rahat yaşayalım diye Türkiye'nin büyümesini ve güçlenmesini istemeyen dış güçlerin destekledikleri, taşeron olarak kullandıkları terör örgütlerine karşı bir mücadele verirken biz de Manisa'da evlerimizi, iş yerlerimizi ay yıldızlı bayraklarımızla donatalım. Biz de dualarımızda yiğitlerimizi unutmayalım. Hamdolsun ki Anadolu'nun dört bir yanında Fetih Sureleri okunuyor ve hemşehrilerimiz, vatandaşlarımız, kahraman silahlı kuvvetlerimiz, Mehmetçik için dualar ediyor, Yasinler okuyor, Fetih Sureleri okuyup hayırlar yapıyor. İşte biz de Manisa'da sivil toplum örgütlerimizin, hemşehrilerimizin katılımıyla, siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla bugün burada hem ay yıldızlı bayrağımızı dağıtıyoruz hem hayrımızı yapıyoruz hem de dualarımızda Afrin'deki Mehmetçik'in yalnız olmadığını buradan bir kez daha duyuruyoruz. Mehmetçiklerimiz yalnız değildir. Bizim yüreklerimiz de onlarla birlikte atıyor, dualarımız da onlarla birlikte ve inşallah büyük bir zafer ve başarıyla Afrin'den geri dönecekler. Terör örgütlerini oradan temizleyeceklerdir. İnşallah Ay yıldızlı bayraklarımızla evlerimizi ve iş yerlerimizi donatarak, tek yürek olduğumuzu dosta ve düşmana gösterelim. Allah bayrağımızı yere düşürttürmesin, Allah bu zor şartlarda Afrin'i temizlemek için mücadele eden Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun. Hedef ne denildiğinde; 'Kızılelma', Ailene bir şey diyor musun denildiğinde 'Beklemesinler', Millete mesajı var mı denildiğinde 'Bu vatanı bölemezler' diyen yiğitlerin sırtı yere gelmesin, Rabbim onlarla birlikte olsun."
Yapılan duanın ardından vatandaşlara hem lokma hayrında bulunuldu hem de 5 bin adet Türk bayrağı dağıtıldı.
Etkinliğe AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, MAGİAD Başkanı Ömer Geriter, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x