Manisa için kritik gün cumartesi!

Manisa için kritik gün cumartesi!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, cumartesi günü İzmir'de Manisa'nın adaylarını açıklayacağı konuşuluyor.

03 Ocak 2019 - 20:25

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ittifak yapılan illerde AK Parti’nin adaylarının yanı sıra MHP’nin adaylarını da açıklaması gözleri cumartesi günü yapılacak olan İzmir programına çevirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bu cumartesi günü İzmirde Manisa’nın da adaylarını açıklayacağı konuşulurken, Hürriyet gazetesinin AK Partiye yakınlığı ile bilinen köşe yazarı Abdülkadir Selvi konuyu köşesinde yazdı. Selvi köşesinde “AK Parti’de ise cumartesi günü MHP’ye bırakılan Adana, Mersin, Manisa ve Osmaniye ile ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasıyla aday tespit sürecinin tamamlanması hedefleniyor. ifadelerini kullandı.

İzmir cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlayacak. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmirde ilçe belediye başkan adaylarını takdim edecek.

Kulislerde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmirdeki toplantısında Manisanın adaylarını açıklaması bekleniyor. Bunun en güçlü dayanağı ise, daha önceki programlarında ittifak adaylarını da açıklamış olması. Manisa da AK Parti ile MHPnin anlaşmaya vardığı iller arasında yer alıyor.

Bunun işareti ise ilk olarak AK Parti'nin İstanbul aday tanıtım toplantısında görüldü. Cumhurbaşkanı MHP'ye bırakılan 3 ilçenin adayını da kürsüye çağırarak tebrik etti. İstanbul'u Ankara izledi. O toplantılarda Türk bayrağı dışında AK Parti bayrakları gibi hiç bir bayrağın yer almaması ve Cumhur İttifakı'na vurgu yapan pankartların asılması da dikkat çekti.

Bütün bu gelişmeler ışığında cumartesi günü Erdoğan’ın, Manisanın MHPli ve AK Partili adaylarını da açıklayacağı kuvvetli bir şekilde dillendiriliyor.

BAHÇELİDEN ORTAK MİTİNG AÇIKLAMASI

MHP lideri Devlet Bahçeli, AK Parti ile ortak mitinge kapıyı kapatmadı, İstanbul'da olabileceğini söyledi. Kulislerde ise ortak mitinglerin bir kaç ilde daha yapılabileceği konuşulmaya başlandı. Bu kapsamda Ankara ve İzmir'in yanı sıra, MHP'ye bırakılan Adana, Mersin ve Manisa'da da ortak miting gündeme gelebilir. Bunun kararı ise aday belirleme sürecinin sona ermesiyle birlikte yapılacak teknik çalışmada verilecek. İki parti, sahada da Cumhur İttifakı'na kapsamında bazı ortak söylemler kullanacak. Ancak genel kapsamda seçim kampanyasını kendi kurumsal kimlikleri ile yürütecekler.

ABDÜLKADİR SELVİDEN DİKKAT ÇEKEN YAZI

Öte yandan Hürriyet gazetesinin AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen köşe yazarı Abdülkadir Selvi de dün kaleme aldığı köşesinde ortak aday açıklama konusunda değindi. Selvi, yazının konuyla ilgili bölümünde şöyle dedi:

“AK Parti’de ise cumartesi günü MHP’ye bırakılan Adana, Mersin, Manisa ve Osmaniye ile ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasıyla aday tespit sürecinin tamamlanması hedefleniyor. AK Parti etap etap çalışıyor. Aday tespiti tamamlandıktan sonra ağırlık seçim beyannamesi ve manifestoya verilecek. Seçim beyannamesinin 3T üzerine kurulacağı söyleniyor: Temiz toplum, temiz çevre, temiz belediyecilik.’”


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PTT'den huzurevine Babalar Günü ziyareti
PTT'den huzurevine Babalar Günü ziyareti
Ana boru patladı, mahalle su altında kaldı
Ana boru patladı, mahalle su altında kaldı