MALİYE BAKANLIĞI’NIN KARARNAMESİ NEREDE?

MALİYE BAKANLIĞI'NIN KARARNAMESİ NEREDE?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de Mart ayından bu yana Covid-19 virüsüyle mücadele ediyor. Pandemi nedeniyle alınan kararlara önümüzdeki günlerde uygulamaya başlanacak yeni kararlar eklendi.

20 Kasım 2020 - 06:36

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı kararlar doğrultusunda restoran, lokanta, pastane, kafeterya gibi yeme-içme alanları 10:00-20:00 saatleri arasında gel al ve paket servis yaparak hizmet verebilecekler. Kahvehane, kıraathane, internet kafe, çay bahçesi ve oyun salonu gibi işletmeler ise yeni bir karar alınıncaya kadar kapalı kalacaklar. Kapatma kararı alınan işletmelerde binlerce vatandaşımız çalışıyor, geçimini sağlıyor. Bu koşullarda çalışamayacak olan vatandaşlarımızın hali ne olacak? Geçimlerini nasıl sağlayacaklar? Kiralarını nasıl ödeyecekler? Borçlandırdığınız milyonlarca vatandaş kredilerini nasıl ödeyecek?

Bu sorunlar düşünülmeden, sadece göstermelik olarak kısıtlı bir kapatma kararı alındı. İçişleri Bakanlığı’nın kararnamesini gördük ama Maliye Bakanlığı’nın kararnamesi nerede? Hiçbir ekonomik önlem alınmadan kapatma kararları alındı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları mağdur edildi. Keşke bizi kıskanan Almanya kadar vatandaşlarınızı düşünseydiniz. Keşke dünyanın birçok ülkesine yaptığınız yardımlarla övünürken önce kendi vatandaşlarınıza yardım etseydiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından devlet olarak para toplayacaksın, sonra o yardımlardan vatandaşlarımızı yararlandırmayacaksın, gideceksin başka ülkelere şu kadar yardım yaptım diye övüneceksin; yok öyle yağma! 
Öncelikle borçlandırdığınız milyonlarca vatandaşımızın kredi borçları ertelenmeli. Pandemi yüzünden kapanan işyerlerine kira yardımı, çalışanlarına da maaş yardımı yapılmalıdır. Göstermelik değil, en az 15 gün tüm ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilmelidir. Ülkemizin pandemiyi bir an önce atlatmasını istiyor ve elimizden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu buradan beyan ediyoruz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x