Kompozit Cephe Dünyası

Kompozit Cephe Dünyası

Kompozit paneller genellikle, stabil bir çekirdek malzemeden ve iki kaplama katmanından oluşan geniş formatlı cephe panelleridir.

12 Ekim 2019 - 00:04

 Kompozit yapı, panalleri oldukça esnek kılar ve mimarların binanın dış hatlarını izleyen ve hatta yuvarlanabilen etkileyici mimari tasarımlar oluşturmalarını sağlar. Kaplama tabakaları neredeyse sınırsız renk aralığında olabilir.

 

 Avantajı

 kompozit cephe, cephe onarımı için hafif ve mali açıdan en uygun inşaat çözümü sunar. Eşsiz alüminyum panellerin diğer cephe seçenekleriyle karşılaştırıldığında bir takım avantajları vardır. kompozit cephe sadece dış işler için kullanılamaz. İç odaların iç dekorasyonunda kullanılırlar. Paneller ayrıca asma tavanların, yapısal tezgahların, sütunların, frizlerin ve korkulukların üretimi için de kullanılır.

 

 Türleri

 Alüminyum Kompozit

 

 Alüminyum kompozit paneller, plastik bir göbeği kaplayan iki alüminyum levhadan oluşan kompozit panellerdir. Alternatif olarak, yangına dayanıklılığı arttırmak için bir mineral çekirdek malzemesi kullanılabilir. Alüminyum kompozit cephe, binanın kıvrımlarına uyacak şekilde mükemmel bir şekilde uyarlanır. Bu şekillendirilebilirlik ve kararlılık kombinasyonu dikkate değer bir şekil aralığı oluşturmak için kullanılabilir. Paneller genellikle geniş formatlı cephe panelleri veya kesitli cephe elemanları (görünür kesim kenarları olmadan) olarak kullanılır.

 

 Yüksek Basınçlı Laminat

 Cephe panelleri, etkili hava koruması sağlamak için EN 438-6, EDF tipi uyarınca termoset plastik laminatlardan (HPL) yapılır. Panel çekirdeği, sentetik reçinelerle emprenye edilmiş ahşap esaslı malzemeler olan kraft kağıtlardan yapılır. Hava koşullarına karşı koruma, çift sertleştirilmiş akrilik poliüretan reçinelerin kaplanmasıyla sağlanır. HPL panelleri laminat preslerde yüksek sıcaklık ve basınç şartlarında üretilir. HPL cephe panellerini keserken, nem emiliminin bir sonucu olarak uzunluklarının değişebilir. Kaplama, açıkça tanımlanmış sabit ve kayma noktası parantezleri kullanılarak üreticinin talimatlarına uygun olarak altyapıya sabitlenir.

 

 Taş Lifi

 Taş lifi, elyaflı bir materyale dönüştürülen ve mineral yün olarak cephe panellerine bastırılan bazalt bazlı bir materyaldir. Diğer tarafı daha sonra bir kaplama tabakası ile kaplanır. Taş lifi panelleri sağlam ve esnektir. Üç boyutlu olarak işlenmesi, bükülmesi ve hatta şekillendirilmesi kolaydır. Uygulanan kaplama tabakası çok çeşitli renk ve desenlerde temin edilebilir.

 

 Sonuç

 Yapıdaki yükü azaltıp, yangına dayanıklılığı ile eşsiz teknoloji sunar.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı
Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı
Bose Kulaklık Modelleri
Bose Kulaklık Modelleri