İYİ PARTi SARUHANLI SARUHANLI’YI ALMAKTA KARARLI

İYİ PARTi SARUHANLI SARUHANLI’YI ALMAKTA KARARLI

Saruhanlı İYİ Parti kendi adayı ile seçime girmek istiyor

08 Ocak 2019 - 21:00 - Güncelleme: 08 Ocak 2019 - 22:31

31 Mart 2019 yerel seçimlerde İyi Parti ile CHP arasında iltifak pazarlıkları devam ederken ilçelerin paylaşımı konusunda Saruhanlı ilçesinde ittifak çatlağı oluştu.
İYİ Parti - CHP ittifak  pazarlıklarında sona yaklaşılırken Saruhanlı'nın CHP'ye bırakılacağı söylentileri ,Saruhanlı İYİ Parti ilçe teşkilatını ayağa kaldırdı. .
Saruhanlı İYİ Parti kurucu ilçe başkanı Mustafa Güvenç,ilçe başkanı, ilçe yönetimi ve Mahalle  temsilcilerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik iyi partili gurup il yönetimi toplantısına çıkarma yaparak Adaylarından desteklerini çekmeyeceklerini ve Saruhanlı ilçesinin İYİ Partiye  verilmesini , ittifak adayının İYİ Parti'den gösterilmemesi durumunda İYİ Partinin Saruhanlı'da ayrı olarak seçime girmesini  talep ederek , Adayların'dan vazgeçmeyeceklerini ve bu konuda karalı olduklarını ifade ettiler.
Manisa'da yıllardır kamuda il planlama uzmanı, kültür ve Turizm müdürü,daire başkanı gibi görevlerde başarılı hizmetlere imza atarak Manisa'ya ödüller kazandıran Erdinç Karaköse 'nin adaylığında kararlı olduklarını ve bu kararlarından asla vazgeçmeyeceklerini belirtiler 
İYİ Parti il yönetiminin bu tepki karşısında ne yapacağı İYİ Parti Genel Merkezinin nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor .

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x