HACIOSMANLAR YETERLİ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

HACIOSMANLAR YETERLİ İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Hacıosmanlar Mahallesi’ne kesintisiz içme suyu sağlamak için hayata geçirdiği sondaj çalışmasını tamamlayarak numune alım işlemini gerçekleştirdi.

01 Kasım 2018 - 17:30

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bu kapsamda, Akhisar ilçesine bağlı Hacıosmanlar Mahallesi’nde içme suyu sıkıntısını ortadan kaldırmak için yeni bir sondaj çalışması başlattı. 200 metrede delgi çalışmasının tamamlanması ile sondajdan saniyede 12 litre veriminde içme suyu elde edildi. MASKİ teknik personeli sondajdan numune alım işlemi gerçekleştirdi.
“Mahallemizin en büyük sorunu ortadan kalkacak”
Hacıosmanlar Mahalle Muhtarı Yusuf Çalımcı, “Mahallemizin en büyük sorunu yetersiz gelen içme suyuydu. Sağ olsun MASKİ bu ihtiyacımızı gidermek için sondaj çalışması başlattı. Sondajımızdan yüksek verimli suya ulaşıldı. Alınan numuneden inşallah güzel sonuç gelir ve en kısa sürede hanelere suyu ulaştırırız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Genel Sekreterimiz Aytaç Yalçınkaya ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x