Gördes’e yakışır meydan

Gördes'e yakışır meydan

Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği mücadele ile Milli Mücadele'nin simge şehirleri arasında yer alan Gördes'e yepyeni bir meydan kazandırmak için harekete geçen Manisa Büyükşehir...

05 Haziran 2017 - 12:44 - Güncelleme: 05 Haziran 2017 - 13:34
Reklam

Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği mücadele ile Milli Mücadele'nin simge şehirleri arasında yer alan Gördes'e yepyeni bir meydan kazandırmak için harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehit Makbule Hanım Parkı Kent Meydanı Projesi'nde çalışmalarını sürdürüyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Gördes İlçe merkezinde yepyeni bir sosyal alan oluşturmak amacıyla yapımına başladığı Şehit Makbule Hanım Parkı Kent Meydanı Projesi'nde çalışmalarına devam ediyor. Milli Mücadelenin simge şehirlerinden olan Gördes'te yine milli mücadelenin simge isimlerinden olan Şehit Makbule'nin adıyla yapılacak olan meydan projesinin protokolü Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol tarafından imzalanmıştı. Manisa'nın Büyükşehir olmasının ardından, daha önceki dönemde Manisa merkezinde hayata geçirilen projelerin ilçelere yayıldığını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda projeler üretmek bizim öncelikli görevimiz. Bu doğrultuda tüm ekibimizle çalışmalarımızı bu yönde sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.
Daha önce Gördes'e gerçekleştirdiği ziyarette ilçeye kazandırılacak projelerle ilgili istişarelerde bulunulduğunu dile getiren Başkan Ergün, "Bu kapsamda ekiplerimiz Gördes'e yakışacak bir meydan projesinin hazırlığını yaptı. Daha sonra da meydan projesinin çalışmalarına start verdik. Yan yollar ile birlikte 2 bin 200 metrekarelik alana yayılan kent meydanına gelen vatandaşları Kurtuluş Savaşı'nda şehit düşen Gördesli Makbule Hanım Anıtı ile karşılıyor. Anıtın etrafında yeşil alan ve ağaçlar ile çevrelenmiş oturma birimleri yer alıyor. Anıtın etrafında ise ışınsal doğrultuda konumlanan havuzlar; halkımızı Sanat Sokak'tan Jandarma Ast. Çavuş Özgür Artunç Bulvarı tarafında konumlanmış meydana yönlendiriyor. Meydanımızın Mimar Sinan Caddesi tarafında ise 1'i engelli olmak üzere toplamda 20 adet araç otopark yeri bulunmakta. Kısa süre içerisinde bitirilmesini hedeflediğimiz projemizin ilçemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP, bir Büyükşehir adayını daha çekti
MHP, bir Büyükşehir adayını daha çekti
18 liraya aldığı bisikleti 10 bin liraya bile satmıyor
18 liraya aldığı bisikleti 10 bin liraya bile satmıyor