Fondöten İle Pürüzsüz Ciltler

Fondöten İle Pürüzsüz Ciltler

İnsanların ciltlerinde zamanla güneşin, çevresel faktörlerin, yaşlanmanın etkisi ile lekelenmeler ve ton farklılıkları gözlenir.

09 Nisan 2020 - 09:13

Bu lekelerin ve ton farklılıklarının kapatılması için fondöten kullanılır. Fondöteni makyajın temelini oluşturduğu için de ayrıca önemlidir. Devamlı makyaj yapan ve makyajının kusursuz görünmesini isteyen hanımlar en kaliteli ve cilt rengine en uygun fondöteni tercih etmelidir. Çeşitli markalar fondöten üretmektedir. Fondötenin kaliteli olması görüntüyü etkilediği kadar cilt sağlığını da etkilemektedir. Fondöten seçimini yapmadan önce cildinizin yapısını ve rengini doğru belirlemelisiniz. 

Cilt Tipine Göre Fondöten Seçimi

Ciltler farklı tiplerdedir. Yağlı, kuru, hassas, normal ve karma cilt tipleri bulunmaktadır. Fondöten çeşitleri, cilt tiplerinin ihtiyaçları dikkate alınarak formüle edilmektedir. Buna göre yağlı ciltliler matlaştırıcı özelliği olan fondötenleri seçmelidir. Matlaştırıcı özelliği olan fondötenler cildin yağ dengesini de sağladığından sivilcelenme yapmaz. Cildiniz mat ve pürüzsüz görünür. Kuru ciltliler ise nemlendirici özelliği olan çeşitleri seçmelidir. Yoğun nemlendiricili fondötenler cildin daha canlı, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlayarak kullanıcısını mutlu eder. Cildinde aşırı kuruluk yaşayanlar fondötenden önce nemlendirici kullanmalıdır. Cilt rengine uygun fondöteni bulmak için cildinizin görünmez bir yerinde testerı uygulayabilirsiniz. Pek çok ürünü https://www.kozmela.com/fondoten sayfasından inceleyebilirsiniz. 
YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x