FETÖ FİRARİSİ ADİL ÖKSÜZ MANİSA’DA SAKLANIYOR İHBARI...

FETÖ FİRARİSİ ADİL ÖKSÜZ MANİSA'DA SAKLANIYOR İHBARI...

15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan ve FETÖ'nün önemli isimlerinden olduğu iddia edilen Adil Öksüz'ün, Manisa'da bir evde saklandığı ihbarını alan polis ve jandarma ekipleri, Selimşahlar Belediyesi eski başkanı Fikri Sırmalılar'ın evine arama operasyonu düzenledi.

05 Temmuz 2017 - 17:46 - Güncelleme: 05 Temmuz 2017 - 18:38

Özel Haber: Mustafa Atadil

Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü'ne gelen bir ihbar, jandarma ve polis ekiplerini harekete geçirdi.  Güvenlik birimlerine gelen ihbar, 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında"Hava Kuvvetleri İmamı" olduğu ileri sürülen ve hakkında yakalama kararı bulunan Adil Öksüz'ün Selimşahlar Belediyesi eski Başkanı Fikri Sırmalılar'ın evinde gizlendiği yönündeydi.  

YAPILAN ARAMADA HER HANGİ BİR BULGUYA RASTLANMADI

Gelen ihbarı değerlendiren polis ve jandarma ekipleri, Manisa'da uzun yıllar aktif siyaset içerisinde bulunan ve büyükşehir yasasından önceki dönemlerde Selimşahlar Belediye Başkanlığı görevini yürütmüş olan eski idarecilerden Fikri Sırmalılar'ın Selimşahlar mahallesindeki evinde arama yaptı. Yapılan aramada Adil Öksüz ile ilgili her hangi bir bulguya rastlanmadığı öğrenildi.

"ADİL ÖKSÜZ İSMİNİ HABERLERDEN VE GAZETELERDEN DUYUYORDUM"

Fethullahçı terör örgütü ile ilgili bu güne kadar her hangi bir ilişkisinin olmadığını, Adil Öksüz ismini haberlerden ve gazetelerden duyduğunu ifade eden eski belediye başkanı Fikri Sırmalılar, şöyle konuştu; " Geçtiğimiz gün öğle saatlerinden sonra, polis ve jandarma ekipleri, adına sadece gazetelerden ve televizyonlardaki haber kanallarından aşina olduğum Adil Öksüz isimli şahısın benim evimde gizlendiği yönünde ihbarı değerlendirmişler. Polis ve jandarma ekibinden arkadaşlar ellerinde evimde arama yapmaya yönelik izin belgesi bulunduğunu belirterek arama gerçekleştirdiler. Kendi ikamet ettiğim evimin bitişiğinde bulunan çocuklarıma ve kiracıma ait olan evlerde de arama yapan güvenlik birimleri bahse konu geçen ve aranması bulunan şahısa ait her hangi bir bulguya rastlamadılar. 

"DEMEK Kİ BENİM DE DOSTLARIM OLDUĞU KADAR DÜŞMANLARIM VARMIŞ"

Ben Manisa'da uzun yıllar siyasetin içinde bulunmuş ve belediye başkanlığı gibi önemli bir mülki idare amirliği görevi üstlenmiş biriyim. Her zaman devletimin milletimin yanında oldum ve olmaya devam edeceğim. Kim ne için böyle bir ihbar yaptı anlamış değilim. Fetö denilen terör örgütü ile hayatım boyunca uzaktan ya da yakından hiç bir ilişiğim olmadı. Buradan şu sonuç çıkıyor, demek ki benim de dostlarım olduğu kadar düşmanlarım da varmış. Böyle bir ihbarı gerçekleştiren kişi yada kişileri sadece Allah'a havale ediyorum. Yüce Türk adaletine ve kanunlarımıza sonuna kadar güveniyorum."

ADİL ÖKSÜZ KİMDİR?

Paralel Devlet Yapılanması’nın bir üyesi olan Adil Öksüz Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi görev yapmaktaydı.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 1991 yılında mezun olan Adil Öksüz, 1996 yılında Temel İslam Bilimleri alanında Sakarya Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı.  2003 yılında aynı üniversitenin aynı bölümünde doktorasını yaptı. Sakarya Üniversitesi’nde yine Tefsir Anabilim Dalı Temel İslam Bilimleri üzerinde çalışmalarına devam etti ve İlahiyat Fakültesi’nde öğretim görevlisi unvanı ile çalışmaktaydı.

Adil Öksüz Paralel Devlet Yapılanması’nın bir yayın organı olan “Yeni Ümit” dergisinde yazılar kaleme alıyordu. Sadece FETÖ için yazılar yazan biri olarak kalmayan Adil Öksüz’ün darbe fetvacısı olma yolunda uzun yıllar Fetullah Gülen ile yakın çalıştığı biliniyor. Çalışma arkadaşlarının sessiz sakin biri olarak tanımladığı  Adil Öksüz stratejik bir evlilik yaparak kendisini kamufle  ediyor bir taraftan da önce öğrenci faaliyetleri ile daha sonra da askeri faaliyetlerle ilgilenen Adil Öztürk sık sık Fetullah Gülen’in üst kadrosunda yer alan Mustafa Özcan ile görüşüyordu.

ADİL ÖKSÜZ NASIL SERBEST KALDI?

15 Temmuz darbe girişiminin en önemli merkezi Akıncılar Hava Üssü’ydü. Darbe planının yapıldığı ve en büyük hainliğe sahne olan yer Ankara Kazan’daki Akıncılar Hava Üssü oldu. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarının tutulduğu 4. Ana Jet Üs Komutanlığında hain planın en büyük ayağı gerçekleşti. Vatana ihanet etmesi için esir alınan Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarını kurtarmaya giden askerler şok biriyle karşılaştılar. Orada hem de öyle bir durumda asla bulunmaması gereken bir sivil Akıncılar Hava Üssü’ndeydi. Bu kişinin kimliği tespit edilir edilmez, FETÖ’cü olduğu ortaya çıktı. Acil bir şekilde savcılığa sevkedilen Adil Öztürk’ün yargılandığı mahkemece tutuklanması beklenirken serbest kaldı ve şu an firari durumda. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salihli'yi sağanak yağmur ve dolu vurdu
Salihli'yi sağanak yağmur ve dolu vurdu
Sarıgöl'de dolu ve fırtına zarara yol açtı
Sarıgöl'de dolu ve fırtına zarara yol açtı