Dr. Ulusoy: "Demokrasi varsa hepimiz varız".

Dr. Ulusoy: "Demokrasi varsa hepimiz varız".

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, "Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz.

16 Temmuz 2019 - 13:39

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy,  "Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız" dedi.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 3. yıldönümünde, Türkiye'nin tüm dünyaya demokrasiye nasıl sahip çıktığını bir kez daha gösterdiğine dikkat çeken Dr. Ulusoy, "15 Temmuz'da milletimiz, demokrasimiz ve kurumlarımız kaba kuvvete teslim olmayacak kadar olgunlaştıklarını kanıtladı. Devlet içinde illegal örgütlenen FETÖ çetesi ortaya çıkarıldı. Darbe heveslilerine karşı ortaya konan milli direniş sayesinde gelecekte benzer kalkışma girişimi içinde olabileceklerin önüne set çekildi" diye konuştu.

 

TOBB tarafından 15 Temmuz anısına "Unutmadık, Unutturmayacığız" başlığıyla yapılan açıklamanın tüm Oda ve Borsa'lara gönderildiğine dikkat çeken Dr. Ulusoy, "FETÖ kaynaklı bu hain darbe girişiminin ortaya çıkmasıyla birlikte, TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Darbe girişimine karşı ilk harekete geçen, ilk inisiyatif alan meslek örgütü olduk. Daha darbe bildirisi okunur okunmaz, gece saat 00:22’de çıktık dedik ki; “Milletin iradesi ve demokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımıyoruz. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür. 81 ildeki Odalarımız ve Borsalarımız ilk günden itibaren Demokrasi Nöbetlerinde aktif bir şekilde yer aldı. Ayrıca 15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyasına en fazla katkıyı da TOBB, Odalar ve Borsalar sağladı" dedi. Türk iş dünyası olarak, aynı ruh, aynı inançla çalışmayı sürdürdüklerini söyleyen Dr. Ulusol, "Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesini de, yine hep birlikte çalışarak sağlayacağız. Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz" diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şüpheli araçtan 35 çalıntı koyun çıktı
Şüpheli araçtan 35 çalıntı koyun çıktı
Demirci'de üreticilere ceviz desteği
Demirci'de üreticilere ceviz desteği