Başkan Çelik, Turgutlu’da Kariyer Günleri programı konuğu oldu

Başkan Çelik, Turgutlu'da Kariyer Günleri programı konuğu oldu

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Turgutlu Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlemiş olduğu Kariyer Günleri programına konuk olarak, tecrübelerini Liseli öğrencilere anlattı. Lise döneminde yaşadığı güçlükleri öğrencilere anlatan Çelik, o dönemler ki en büyük hayalinin Öğretmen olup, yeni nesil gençler yetiştirmek olduğunu ifade etti.

27 Mart 2018 - 21:38 - Güncelleme: 28 Mart 2018 - 02:28

Lise döneminde yaşadığı güçlükleri öğrencilere anlatan Çelik, o dönemler ki en büyük hayalinin Öğretmen olup, yeni nesil gençler yetiştirmek olduğunu ifade etti.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Turgutlu Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği Kariyer Günleri programına konuşmacı olarak katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Başkan Çelik, Turgutlu Şehit Savcı Akıncı İmam Hatip Lisesi öğrencilerine öğrencilik yıllarında yaşadıklarını anlattı. Şehit Suat Akıncı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, M. Celalettin Ökten Konferans Salonunda düzenlenen programda kendisinin de bir İmam Hatip Lisesi Mezunu olduğunu ifade eden Başkan Çelik “Manisa İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Üniversite de İlahiyat bölümünü okudum. O dönemlerde ki hayalim okulu bitirip öğretmen olmak ve yeni nesiller yetiştirmekti. Ancak bizim öğrencilik dönemimizde 28 Şubat post modern darbe denen bir süreç yaşandı. Halkın oyları ile seçilmiş olan meşru hükümet baskılarla düşürüldü. Ardından gelen hükümette 28 Şubat sürecinin bin yıl süreceğini söyleyerek, Milli Güvenlik Kurulu toplantılarında alınan kararlar neticesinde de o dönemde İmam Hatiplerin Orta kısımları kapatıldı. O dönemde okuyan İmam Hatipliler bir baskı dönemi yaşayarak adeta dışlandılar. Bizimle birlikte İlahiyat okuyup ta öğretmenlik hayali kuranlar hepsinin hayalleri yıkıldı. Okulun bitmesinin ardından iş hayatına atılarak ticaretle uğraşmaya başladık. Ticaret ile birlikte hayatımızı idame ettirirken bir diğer yandan ülkemizin daha güzel yarınlara hazırlanması için siyasete atıldık. Rabbimin izniyle, birilerinin engellemesi ile öğretmen bile olamayan İmam Hatipliler, bugün bu neci milletin oyları ve destekleri ile hem ülkeyi hem de şehirleri yönetiyorlar” dedi.

Siyasi ve Ticari tecrübelerini öğrencilere anlattıktan sonra, öğrencilerin sorularını yanıtlayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, öğrencilere Belediyecilik çalışmaları hakkında bilgiler vererek başarılı olmanın yollarını anlattı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x