Başarıya ulaşmak için dil okulunda doğru tercih: Kanada

Başarıya ulaşmak için dil okulunda doğru tercih: Kanada

Dil eğitimi, son dönemlerde daha bir talep artışı görülen eğitim tiplerinden biri haline geldi. Daha önceki dönemlerde de bir talep olsa da özellikle son 10 yıl içerisinde dil öğrenmek isteyenlerin sayısında müthiş bir artış meydana gelmeye başladı.

26 Ocak 2020 - 00:12

Bunun nedenleri elbette küresel ekonominin daha büyük boyutlara ulaşmasından kaynaklanmaktadır. Daha önceki dönemlerde insanlar sadece kendi ülkeleri ile sınırlı bir ticari ilişkisi varken şimdilerde artık dünyanın her yerine ulaşım kolaylaştı ve bu da insanların daha farklı alanlarda kendini göstermesini etkiledi. Yabancı dil eğitimi tabi ki sadece ticari ilişkiler açısından önemli değil, aynı şekilde sosyal hayatın daha iyi bir seviyeye ulaşabilmesi ve daha kaliteli bir yaşamın oluşabilmesi için de geçerlidir. “Sosyal hayatın yabancı dil ile ne alakası var?” diye soranlar olacaktır elbette. Hemen cevaplayalım; ülkemizde özellikle son 10 yılda farklı kaç milletten insan yaşamaya başladı? En az beş farklı millet… Yani insanlarla iletişime geçme düzeyinizin daha yüksek olması gerekiyor. Bunu hem sosyal açıdan hem de ticari açıdan değerlendirebilirsiniz. Peki, her milletin dilini öğrenmek yerine İngilizce gibi enternasyonal bir dili öğrenmek daha iyi değil mi? Tabi ki evet. Peki, İngilizce öğrenmek için en iyi alternatif neresidir? Bence kesinlikle Kanada dil okulları

Neden Kanada dil okulları?

Ülkemizde çok sayıda yabancı ülkeden gelip yerleşmiş insanlar var ve biz toplum olarak bu insanlara karşı iki gruba ayrılmış durumdayız. Bazılarımıza göre problem yok, bazılarımıza göre ise problem çok büyük. Aslında her iki kesim de haklıdır ama idarede olanlar, dışarıdan gelen insanları iyi bir şekilde akredite ederek, sosyal alanda ve çalışma hayatında doğru şekilde değerlendirebilirlerse bir ülkenin nüfusunun artması kesinlikle iyidir. Kanada işte bu durumu çok iyi bir şekilde değerlendiren bir ülkedir. Mesela mesleği olan, ülkeye katkısı olabilen kişiler, nereden gelmiş olurlarsa olsunlar kesinlikle el üstünde tutulurlar. Bir de eğitim sektörünün de artık ticari bir alana dönüştüğünü düşündüğünüzde, ülkenin uluslararası öğrencilere karşı neden çok olumlu tavır takındığını anlamak hiç de güç olmayacaktır. Yani sermayeyi elde etmenin yolunda, sakin ve sevecen davranmayı başaran bir ülkedir. Tabi ki bu, yapmacık tavırdır diyenler de olabilir ama bir yerden sonra bazı yapmacık tavırlar bile insanların hayatlarına yön vere vere artık bir yaşam biçimi haline gelebiliyor. Kanada dil okulları ile eğitim aldığınızda ve sosyal hayatı ile biraz daha haşir neşir olduğunuzda, aslında bunun ticari bir amaçtan öteye geçtiğini ve gerçekten de insanların sıcakkanlı olduklarını fark etmiş olacaksınız. Tabi eğitim kalitesi, disiplin, program seçenekleri gibi durumları da saymak gerekiyor. 

Kayıt nasıl yapılır?

Kanada da diğer ülkeler gibi kendine göre kayıt dönemi olan bir ülkedir. Her dönem ya da her zaman buraya gelerek kaydınızı yaptırmanız zordur. Özellikle yaz dönemlerinde eğitim almayı planlıyorsanız, en az 1 yıl öncesinden gerekli işlemleri tamamlamış olmanız gerekir, yoksa bir sezon daha beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bunun gibi farklı kuralları bulunan Kanada dil okulları hakkında ayrıntılı bilgi alabileceğiniz yurtdışı eğitim danışmanlarımıza ulaşarak gerekli işlemlerin başlatılması için destek alabilir, daha sağlıklı karar vererek eğitimde aradığınız sonuçları yakalayabilirsiniz. Kanada ve dil okulları hakkında merak ettiğiniz tüm konular hakkında sitemizden de bilgi edinebilirsiniz.

https://www.bogaziciedu.com/kanada-dil-okullari/


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x