Reklamı Geç
Akhisar’da suçlulara geçit yok
Reklam
  • Reklam

Akhisar'da suçlulara geçit yok

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı, ilçede son iki hafta içerisinde meydana gelen "cinsel taciz," "yağma", "mala zarar verme" gibi suçlara karışanlara yönelik başlatılan soruşturma kapsamında toplam 6 kişinin tutuklandığını bildirdi.

11 Ekim 2017 - 19:29 - Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 05:40

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı, son iki hafta içerisinde meydana gelen asayiş olayları ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Cinsel taciz, başkasını bir malı teslimi veya malın alınmasına karşı koymaya mecbur kılmak suretiyle yağma, mağdurun bir senedi vermeye mecbur edilmesi suretiyle yağmaya teşebbüs, birden fazla kişi ile cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, 12 yaşını doldurmamış çocuğa sarkıntılık yapmak suretiyle zincirleme şekilde cinsel istismar, çocuğa karşı cinsel taciz, silahla yağmaya teşebbüs, yakarak mala zarar verme suçları kapsamında başlatılan soruşturmalarda; Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda, Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, 27 Eylül 2017 tarihinde meydana gelen 'Cinsel taciz, başkasını bir malı teslimi veya malın alınmasına karşı koymaya mecbur kılmak suretiyle yağma' suçlarından yakalanan şüpheli T.D. Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan savunmasının ardından tutuklandı.
28 Eylül 2017 tarihinde meydana gelen 'Mağdurun bir senedi vermeye mecbur edilmesi suretiyle yağmaya teşebbüs, birden fazla kişi ile cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan yakalanan şüpheliler F.B. ve M.O. da alınan savunmalarının ardından tutuklandı. 1 Ekim 2017 tarihinde meydana gelen '12 yaşını doldurmamış çocuğa sarkıntılık yapmak suretiyle zincirleme şekilde cinsel istismar, çocuğa karşı cinsel taciz' suçlarından yakalanan şüpheli H.A. da alınan savunmasının ardından tutuklandı. 9 Ekim 2017 tarihinde meydana gelen 'Yakarak mala zarar verme' suçundan yakalanan şüpheli E.U. ve 10 Ekim 2017 tarihinde meydana gelen 'Silahla yağmaya teşebbüs' suçundan yakalanan şüpheli İ.T. de Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan savunmalarını ardından tutuklandı. Akhisar halkının sağlık, huzur ve güvenliği için suç ve suçlular ile mücadelemiz aralıksız devam edecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MANİSA'DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN TAEKWONDO TURNUVASI DÜZENLENDİ
MANİSA'DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN TAEKWONDO TURNUVASI...
Yavru serçeyi önce kurtardı, sonra yuvasına kavuşturdu
Yavru serçeyi önce kurtardı, sonra yuvasına kavuşturdu