Akhisar’da ilk kez at panayırı düzenleniyor

Akhisar'da ilk kez at panayırı düzenleniyor

Akhisar Atçı Dostları Derneği'nin,Akhisar Belediyesi'nin destekleriyle düzenlediği ve 3 gün sürecek olan 'Akhisar At Panayırı' başladı.

20 Nisan 2018 - 17:15 - Güncelleme: 20 Nisan 2018 - 17:36

Akhisar eski hava limanı içerisinde yaklaşık 2 dönümlük alanın Akhisar Belediyesi tarafından hazırlanarak oluşturduğu alanda etkinlik düzenlenecek. 2 günlük süreç içerisinde Akhisar, çevre ilçe ve illerden gelen at sahiplerinin burada atlarını sergileyip satabileceği bildirildi.
Öte yandan Panayıra tüm Akhisarlıların da davetli olduğu bildirilirken çeşitli etkinliklerin yanında çocuk ve büyüklerin de atlara bindirileceği alanların olacağı açıklandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Akhisar Atçı Dostları Derneği Başkanı Yakup Yıldırım, "Akhisar Belediyemizin katkıları ile ilk kez böyle bir etkinliğe kalkıştık. Şuan için her şey çok güzel bir çok bölgeden atçı buraya geliyor. Bu panayırlar Karacabey başta olmak üzere bir çok bölgede kuruluyor. Burada amacımız atları tanıtmak, ata sporlarımızı daha ileriye götürmek, halkımıza at sevgisini aşılamak istiyoruz. Akhisar, İzmir, Aydın, Balıkesir, Uşak gibi bir çok bölgeden arkadaşlarımız geldi ve gelmeye devam edecekler. Panayırımız bugün başladı, gelen herkes yerini alıyor bölgede, pazar günü saat 10.00'dan sonra Halk Oyunları ve ardından cirit gösteri ile programımız son bulacaktır" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x