Ahmetli’nin yağmur suyu çilesi sona eriyor

Ahmetli'nin yağmur suyu çilesi sona eriyor

Sağlıklı şehir yapılanması için yürüttüğü çalışmalarla geçmişten gelen sıkıntıları ortadan kaldıran Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel...

20 Şubat 2017 - 13:12 - Güncelleme: 20 Şubat 2017 - 13:29

Sağlıklı şehir yapılanması için yürüttüğü çalışmalarla geçmişten gelen sıkıntıları ortadan kaldıran Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Ahmetli'ye bağlı Ulucami Mahallesinde döşediği büzlerle su taşkınlarının önüne geçti.
MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde su taşkınlarını ortadan kaldırmak adına tüm ekipleriyle yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. MASKİ ekipleri, başka bir kurumun yaptığı menfez çalışmasıyla şehrin içine akan yağmur sularını dere yatağına bağladı. Ahmetli'nin Ulucami Mahallesinde 110 metre uzunluğunda 500'lük büz döşeyen ekipler, göl deryasına dönen yolu sağlıklı bir altyapıya kavuşturarak Ankara asfaltı üzerinde yer alan sanayi sitesini büyük bir sıkıntıdan kurtardı.
Mahalle mahalle çalışmalarını sürdüren MASKİ ekiplerinin yaptığı çalışmayla vatandaşlar, yağışlı havalarda hiçbir tehlike yaşamadan gönül rahatlığıyla sokaklarda yürüme imkanına kavuştu. Aynı zamanda sanayi esnafı da mal ve can güvenliği açısından alınan önlem sonrası rahat bir nefes aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya Belediye başkanına saldırı! Kalbinden bıçaklanarak öldürüldü
Konya Belediye başkanına saldırı! Kalbinden bıçaklanarak...
75 kişiyi dolandıran 'Ponzi Arzu'ya ev hapsi cezası
75 kişiyi dolandıran 'Ponzi Arzu'ya ev hapsi cezası